CENTRUM OPTICKEJ
SEPARÁCIE

Röntgenová inšpekcia

opticka separacia

Proces RTG inšpekcie

Bezpečnosť a kvalita potravinárskych výrobkov je základnou požiadavkou na trhu výrobcov potravín.

Röntgenové kontrolné systémy MEYER sa používajú na zabezpečenie najvyšších štandardov produktov tak pri výrobe potravinárskych výrobkov, ako aj v iných priemyselných odvetviach.

Röntgenové detektory účinne detegujú a eliminujú cudzie telesá, ako sú sklo, kamene, plasty, kovy, guma, kosti a iné nečistoty a chyby produktov.

Röntgenové detektory pozostávajú z dopravníkového pásu, ktorý privádza materiál do röntgenovej detekčnej zóny a potom, po analýze produktu, do neprijateľnej zóny odstraňovania materiálu.

Röntgenové prístroje MEYER majú rôzne riešenia na odstraňovanie cudzích materiálov v závislosti od typu, veľkosti a hmotnosti produktu, ktorý sa má kontrolovať, a od výrobných potrieb. Po zistení defektov produktu ich môžu kontrolné zariadenia odstrániť vyfúknutím, použitím vyhadzovača, výkyvného ramena, vyhadzovačov, tlačenej dosky a otočením odstránením a môžu tiež zastaviť kontrolnú pásku a zobraziť správu o röntgenovej abnormalite.

Ako to funguje?

Fúkanie: Výrobky v balíkoch a blokoch s nízkou hustotou. Používa sa na vysokorýchlostné odstraňovanie malých balených materiálov, ktorých hmotnosť je menšia ako 100 g (napr. čokoládová tyčinka). Vhodné na použitie vo vysokovýkonných výrobných linkách.

Výkyvné rameno: Používa sa na odstraňovanie nečistôt v stredných a malých baleniach pomocou jedného podávacieho pruhu, s vysokou presnosťou a vysokou rýchlosťou odstraňovania za jednotku času. Vhodné pre zákazníkov s rýchlou dopravníkovou linkou.

Odporúčaná veľkosť materiálu: 50 mm ≤ dĺžka ≤ 300 mm, 50 mm ≤ šírka ≤ 300 mm, Balenie v krabici: 30 mm ≤ hrúbka ≤ 250 mm, Balenie vrecka: 25 mm ≤ hrúbka ≤ 150 mm.

Vyhadzovač: Vhodný na odstraňovanie nečistôt množstevných, nebalených materiálov. Miera odmietnutia cudzích materiálov je viac ako 99%. Pri použití vysokofrekvenčných ejektorov je strata kvalitného materiálu minimalizovaná

Odstránenie otáčaním: Používa sa pre malý balík. Presnosť je najvyššia. Kapacita za jednotku času je väčšia ako pri použití tlačnej dosky.

Tlačná doska: Produkty na kontrolu veľkých balíkov s jedným prívodným prúdom pre veľké balíky alebo baliace boxy. Odporúčaná veľkosť materiálu: 150 mm ≤ dĺžka ≤ 300 mm, 10 mm ≤ hrúbka ≤ 150 mm.

opticka separacia
opticka separacia

Zvoľte svoj produkt pre optimálne riešenie

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.