CENTRUM OPTICKEJ
SEPARÁCIE

Ovocie a zelenina

opticka separacia

Separácia ovocia a zeleniny

Technológia optického triedenia je nenahraditeľná pri spracovaní ovocia a zeleniny, zabezpečuje hygienické požiadavky na bezpečnosť potravín a dosahuje čistý konečný produkt.

Stroje MEYER poskytujú množstvo aplikácií, ktoré možno použiť pre čerstvé ovocie a zeleninu, ako aj mrazené, sušené alebo lyofilizované produkty.

Použitie optických triedičov MEYER pri spracovaní ovocia a zeleniny zaručuje zvýšenú efektivitu výroby, znižuje potrebu ľudských zdrojov a zaručuje opakovateľnosť a vysokú kvalitu konečného produktu.

Mrazené produkty

MEYER ponúka technologicky vyspelé optické triediče na separáciu rôzneho mrazeného ovocia a zeleniny. Stroje MEYER dokážu triediť ovocie ako jahody, maliny, ríbezle, čučoriedky, čerešne a mnohé iné. Okrem toho sú triediče MEYER schopné triediť rôzne druhy zeleniny, vrátane brokolice, zelenej fazuľky, kukurice, hrášku, mrkvy a zeleninových zmesí.

Naše zariadenia využívajú rôzne technológie – kamery, osvetlenie, softvér, ktorý umožňuje efektívne triediť a odstraňovať zafarbené produkty, lístie, semená, ovocie a zeleninu pokazené a plesnivé, ako aj nežiaduce cudzie predmety ako hmyz, myši, žaby, sklo, drevo, plasty alebo iné nečistoty neviditeľné pre ľudské oko.

Sušené produkty

Sušené ovocie a zelenina sa tešia čoraz väčšej obľube, a to pre ich prirodzenosť a nutričné hodnoty, ktoré je možné uchovať dlhší čas.

V nadväznosti na svetový výživový trh pripravil MEYER širokú škálu riešení pre sušenú zeleninu a ovocie, aby si spotrebitelia mohli pochutnať na zdravom a starostlivo vyčistenom produkte. Technológie MEYER možno aplikovať na obľúbenú sušenú zeleninu, napr. mrkva, paštrnák, cibuľa, pór, zeler a petržlen, ako aj ovocie z pôvodných a tropických sadov.

Lyofilizované produkty

Riešenia MEYER sa používajú aj na čistenie lyofilizovaných produktov. Tieto produkty inovatívnym procesom prirodzenej konzervácie sú bohaté na zdravé a prospešné vitamíny, minerály a ďalšie živiny. Proces lyofilizácie prebieha za sterilných podmienok, preto je dôležitá vysoká kvalita ich výroby.

Berúc do úvahy vysokú ekonomickú hodnotu lyofilizovaných produktov, stroje dostupné od MEYER odstraňujú kontaminanty, chybné a zafarbené produkty, pričom dbajú najmä na jemnosť konečného produktu.

Príklady separácie

Mrazené zemiaky

opticka separaciaopticka separacia

Malina

opticka separaciaopticka separacia

Sušená mrkva

opticka separaciaopticka separacia

Meyer riešenia pre ovocie a zeleninu

opticka separacia

TECHNOLÓGIA

CG.A Sorter

opticka separacia

TECHNOLÓGIA

X-Ray XM

opticka separacia

TECHNOLÓGIA

KI Sorter

opticka separacia

TECHNOLÓGIA

K Sorter

opticka separacia

TECHNOLÓGIA

X-Ray 60 XS

opticka separacia

TECHNOLÓGIA

X-Ray 80 XS

Previous slide
Next slide
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.